İsrail Haberleri: Skandal görüntüler! Sivillere stadyumda çıplak gözaltı

7 Ekim’de Hamas’ın Aksa Tufanı operasyonu ile alt üst olan İsrail 1973 yılından sonra ilk kez resmi olarak savaş ilan etti. Önce hava sonra da karadan saldırılara başlayan İsrail ordusu geride kalan yaklaşık seksen bir günde 20 binden fazla insanı öldürdü, 50 binden fazlasını ise yaraladı. Yaşamını yitirenlerin çoğunluğunu ise kadın ve çocuklar oluşturuyor.

ÜÇ AŞAMALI ATEŞKES

Mısır, İsrail’in saldırılarının sürdüğü abluka altındaki Gazze’de “üç aşamalı ateşkes” ve kademeli olarak tüm esirlerin serbest bırakılmasını içeren bir teklifte bulundu. The Associated Press (AP), Mısır’ın Körfez ülkesi Katar ile birlikte üzerinde çalıştığı önerisinin İsrail, Hamas, ABD ve Avrupa hükümetlerine sunulduğunu aktardı. AP, bunun İsrail’in taleplerini karşılamaktan uzak olduğu yorumunu yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRİsrail’e en büyük zarar burada verildi! Hamas’ın ölüm karakoluHaberi Görüntüle

CİBALİYE’DE SKANDAL

İsrail ordusu 10 Aralık’ta Cibaliye Mülteci Kampı’na baskın düzenledi. Burada sayısız insanı esir alan İsrail, yaklaşık 100 erkeğin ellerini ve ayaklarını bağladı. Çıplak bir şekilde aranan bu kişiler daha sonra bilinmeyen bir yere götürüldü. İsrail medyası tarafından kısa sürede doğrulanan görüntülere Jerusalem Post “Düzinelerce Hamas savaşçısı teslim oldu” diyerek gelişmeyi servis etti. Daha sonra bu görüntülerdeki kişilerin Hamas savaşçısı değil sivil olduğu ortaya çıktı. Yanı sıra Cibaliye, Gazze’nin en kuzeyinde yer alan ve bölgedeki en büyük mülteci kampı konumunda.

İsrailli asker, Filistinli mahkumla ilişkiye girdi! Tel Aviv'de infial yaratan skandal

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRİsrailli asker, Filistinli mahkumla ilişkiye girdi! Tel Aviv’de infial yaratan skandalHaberi Görüntüle

STADYUMDA YARI ÇIPLAK ARAMA

Filistin yerel medyası ve sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüntülerde aralarında çocuklarında bulunduğu çok sayıda Filistinlinin bir stadyumda yarı çıplak bir şekilde toplandığı kayıtlara geçti. Söz konusu görüntülerde battaniyeye sarılı bir bebeğin silahlı bir İsrail askerinin kucağında olduğu da objektife yansıdı.

Tepkiler çığ gibi! İsrail Mescid-i Aksa'ya saldırdı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRTepkiler çığ gibi! İsrail Mescid-i Aksa’ya saldırdıHaberi Görüntüle

'Storm Shadow' 04:09'da vurdu! Ruslar şokta, yer yine Kırım

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR’Storm Shadow’ 04:09’da vurdu! Ruslar şokta, yer yine KırımHaberi Görüntüle

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir