İngiltere’de Ortaya Çıkan Koronavirüs Mutasyonu, 3 Ülkede Daha Görüldü

Dünya Sıhhat Teşkilatı (DSÖ), yakın vakitte İngiltere’de meydana çıkan yeni tip koronavirüsün henüz bulaşıcı türünün Hollanda, Danimarka ve Avustralya’da da belirleme edildiğini açıkladı.

2020 yılının gündemi koronavirüs oldu. Son olarak İngiltere’de virüsün yeni bir versiyonu ortaya çıkmıştı. Dünya Sağlık Örgütü, pandemiyle ilgili yeni bir açıklama yaptı ve mutasyonlu virüsün başka ülkelerde de ortaya çıktığını söyledi.

Dünya Sağlık Örgütü‘nün açıklamasına göre Hollanda’da yapılan testler, ülkede yeni koronavirüs mutasyonunu ortaya çıkardı. Ayrıca Danimarka ve Avustralya’da da virüsün tespit edildiği ifade edildi.

İngiltere uçuşları kapatılıyor

koronavirüs

Hollanda hükümeti, 1 Ocak’tan ardından İngiltere’yle yapılacak olan uçuşları yasakladığını söyledi. Belçika ve İtalya da uçuşları kısıtlama tarafına giderken, Avusturya, Fransa ve İsveç de benzer tek çalışma için butona basmış durumda. Henüz önceki haberlerimizde de yeni virüse karşı alınan bu önlemlerden bahsetmiştik.

Hollanda hükümeti de mevzu ile ilgili tek yorumlama yapar iken, İngiltere’den yeni virüs mutasyonunun getirilme tehlikesini azaltma ihtimalini araştırmak” emeliyle başka Avrupa Birliği mensup ülkeleriyle beraber çalışma yapacaklarını da söylemişti. 

Dünya Sağlık Örgütü’nden Maria Ven Kerkhove, konuyla ilgili olarak BBC’ye konuştu. Van Kerkhove’un yaptığı açıklamada uzmanların “salgının başladığı günden bu yana dünya genelinde mutasyonları takip ettiğini” bildirdi.

Yüzde 70 daha bulaşıcı

covid-19


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

“İngiltere’de Ortaya Çıkan Koronavirüs Mutasyonu, 3 Ülkede Daha Görüldü” için bir yanıt

  1. bakır hurda fiyat avatarı
    bakır hurda fiyat

    Bakır hurda fiyatları her geçen gün değişmektedir. Hurdacılığın ne olduğu ve ne şekil de yapıldığı merak edilen konular arasın da yer almaktadır. Bizler bakır gibi pek çok maddeye sahip olan hurdayı toplayarak geri dönüşüm imkânı sağlıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir