Avrupa, Mutasyon Sonrası İngiltere’ye Uçuşları Yasaklamaya Başladı

İngiltere’de ölçülen ve defa henüz bulaşıcı bulunduğu varsayılan yeni koronavirüs varyantının meydaan getirdiği riziko nedeniyle, Avrupa ülkeleri peşi sıra İngiltere’den gelen uçuşların yasaklandığı verisini paylaşmaya başladı.

İngiltere Sıhhat Bakanlığı, geçen hafta tek yorumlama yaparak ülkenin bilhassa güneyinde yaşanan süratli olay artışlarının yeni tek koronavirüs varyantına bağlı olduğunu açıklamıştı. Defa daha süratli sunulan bu mutasyon geçirmiş koronavirüsün, salgının boyutunu değiştirdiği ve İngiltere’de salgının tek sefer henüz kontrolden çıktığı açıklanmıştı.

Bu açıklamaların ardından Avrupa ülkeleri harekete geçti. Hollanda, Belçika ve İtalya, İngiltere’den ülkelerine yapılacak uçuşları durdurma kararı aldı. Benzer bir uygulamayı Almanya ve Fransa’nın da yürürlüğe koyması bekleniyor. 

İngiltere'ye uçuş yasakları

Hollanda’dan gelen açıklamalara göre uçuşlar 1 Ocak 2021‘e kadar yasaklanmış durumda. Belçika ve İtalya ise yasakların ne kadar süreceğine değin net tek yorumlama yapmadı. Belçika, bu arada trenyolu ulaşımına da benzer tek yasak getirmiş durumda.

Diğer Avrupa ülkelerinden de ilk açıklamalar geldi:

İngiltere uçuş yasakları

Uygulanan ilk açıklamalara göre Almanya da yeni varyantın belirleme edildiği Güney Afrika’dan ve İngiltere’den uçuşları yasaklamayı düşünüyor. Fransa da hem trenyolu ile hatta havayolu ile İngiltere’den yapılacak seferleri askıya almayı planlıyor.

İspanya hükümeti ise Avrupa Komisyonu’na ortak hareket edilebilecek bir karar almaları konusunda çağrıda bulundu ve eğer bu türden bir karar açıklanmazsa kendi vatandaşlarını korumak için adım atacaklarını belirtti.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

“Avrupa, Mutasyon Sonrası İngiltere’ye Uçuşları Yasaklamaya Başladı” için bir yanıt

  1. deneme avatarı
    deneme

    Deneme yorumu yapıyorum, tema güzel; alabilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir